Dom z antresolą – dodatkowa przestrzeń do życia

Dom z antresolą jest rozwiązaniem dość nietypowym, choć wdzięcznym. Jest spotykane zarówno w budynkach wolnostojących, jak i w mieszkaniach. Może pełnić różne funkcje, w zależności od potrzeb domowników.

Nowoczesny dom z antresolą – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Antresola może stanowić przede wszystkim odpowiedź na potrzebę dużych przestrzeni. Takie rozwiązanie jest również pomocne podczas planowania niestandardowych aranżacji. Czterometrowa ceglana ściana, zjawiskowe przeszklenie i wrażenie większej przestrzeni – każdy z tych pomysłów przemawia na korzyść antresoli w domu. Daje to możliwość stosowania naprawdę okazałego kaskadowego oświetlenia, sięgającego dwóch pięter. To świetna opcja dla tych inwestorów, którym zależy na wyjątkowym, niecodziennym i spektakularnym oświetleniu. Materiały zastosowane na ścianach i tuż pod sufitem będą świetnie się prezentować na takiej powierzchni. Urządzając antresolę, najlepiej utrzymać ją w stylistyce zbliżonej do pozostającej blisko niej przestrzeni. Wtedy wnętrze nabierze bardziej spójnego i harmonijnego charakteru.

Projekt domu z antresolą. Jakie funkcje może pełnić dodatkowa przestrzeń?

Dom z antresolą służy domownikom dodatkową praktyczną powierzchnią. Można ją wykorzystać do urządzenia domowego gabinetu, czyli przestrzeni do codziennej pracy. Innym rozwiązaniem może być zaaranżowanie tam miniczytelni z książkami i wygodnym fotelem. Alternatywą jest domowa siłownia, służąca do trenowania formy. Projekt domu z antresolą może stanowić też dobry wybór dla rodzin z dziećmi. Zabezpieczona szklaną balustradą przestrzeń będzie świetna do szalonych zabaw najmłodszych. Może również pełnić rolę pokoju gościnnego dla nocujących znajomych. Sprawdzi się też jako kącik komputerowy. Posiadanie salonu z antresolą pozwala lepiej integrować wszystkich członków rodziny – na pewno o wiele skuteczniej niż w przypadku, gdy każdy z nich przebywa w oddzielnym pokoju za zamkniętymi drzwiami. Antresola jest optymalną powierzchnią do organizacji parapetówki czy domówki. 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.