Lampa bakteriobójcza

Czy lampa bakteriobójcza zabija wirusy?

lampa-bakteriobojcza, lampa-uv, drobnoustroje

W dobie światowego strachu przed koronawirusem wiele osób zastanawia się, jakie rozwiązania mogłyby im pomóc w zachowaniu zdrowia. Czy lampa bakteriobójcza radzi sobie również z COVID-19? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższym tekście.

Domowa lampa bakteriobójcza – precz z wirusami i bakteriami!

Na rynku pojawiła się skuteczna odpowiedź na potrzebę walki z chorobotwórczymi wirusami i drobnoustrojami. Oto ona – domowa lampa bakteriobójcza UV-C Sayoli. W zaledwie kilka sekund mocne światło o długości fal 250-280 nm unieszkodliwia zawieszone w powietrzu zanieczyszczenia. Wysoka skuteczność to jednak nie jedyna jej zaleta. W przeciwieństwie do produktów stosowanych m.in. w placówkach służby zdrowia, które wymagają opuszczenia pomieszczenia ze względów bezpieczeństwa, domowa lampa bakteriobójcza UV-C Sayoli jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia domowników. Jej użytkowanie nie wymaga oddalenia się. Zastosowanie szkła softglass pozwala zatrzymać cząsteczki ozonu wewnątrz urządzenia, dzięki czemu praca lampy może odbywać się w czasie, gdy domownicy spędzają beztrosko czas w domu. Ta ogromna zaleta lampy UV-C Sayoli sprawia, że chętnie sięga po nią coraz więcej osób, który leży na sercu zdrowie ich najbliższych.

Badania potwierdzają: lampa UV-C skuteczna w walce z koronawirusem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Columbia University, sterylizatory wyposażone w lampę bakteriobójczą UV-C skutecznie eliminują wirusy z pomieszczeń, będąc przy tym całkowicie neutralne dla zdrowia ludzi i zwierząt. Zarówno Światowa Organizacja Zdrowia, jak też Główny Inspektorat Sanitarny zalecają stosowanie urządzeniem z promieniowaniem ultrafioletowym jako efektywnej metody walki z koronawirusem. Sterylizator Sayoli jest w stanie w ciągu zaledwie godziny oczyścić powietrze w promieniu 2 metrów. Za sięgnięciem po to rozwiązanie przemawia też wygoda i prostota użytkowania. Kompaktowość urządzenia pozwala zastosować je w każdych warunkach i każdym miejscu – w salonie, pokoju dziecka, biurze czy aucie. Zachęcający jest też nowoczesny, minimalistyczny wygląd pasujący do każdego wnętrza. Z tego też powodu lampa bakteriobójcza zyskuje na popularności. Coraz chętniej sięgają po nią użytkownicy prywatni, którym zależy na zapewnieniu bezpieczeństwa sobie i swoim najbliższym. Przenośne urządzenie tego typu jest też relatywnie tanie na tle innych rozwiązań.

Podsumowując, w dobie pandemii liczba zapytań o lampy bakteriobójcze rośnie z każdym miesiącem. Zainteresowanie to jest całkowicie uzasadnione – aktualnie nie istnieje bardziej skuteczny i bezpieczny sposób na eliminację wirusów oraz bakterii ze swojego najbliższego otoczenia.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.