Ogrodzenie tymczasowe

Zobacz, do czego przyda Ci się ogrodzenie tymczasowe

tymczasowe-ogrodzenie, plot. plac-budowy

Ogrodzenie tymczasowe to szalenie praktyczny sposób na ogrodzenie placu budowy, miejsca organizacji imprezy plenerowej czy praktyczny element zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom koncertu. Zobacz, do czego może Ci się przydać ogrodzenie tymczasowe.

Ogrodzenie tymczasowe – bezpieczeństwo przechodniów i domowników

Jeżeli planujesz reorganizację działki, przeprowadzasz gruntowną renowację instalacji wodno-kanalizacyjnej lub dokonujesz rozbiórki domu, ogrodzenie tymczasowe pozwoli Ci zapewnić bezpieczeństwo osobom postronnym, ale również domownikom (zwłaszcza tym najmłodszym oraz zwierzętom). Odgrodzenie fragmentu działki, wykopu na placu budowy, ale również otwartej studzienki kanalizacyjnej na remontowanej jezdni przy pomocy przęseł składających się na ogrodzenie tymczasowe pozwala zwiększyć poziom bezpieczeństwa i wytyczyć ścieżki, którymi powinni poruszać się ludzie.

Spełnienie kwestii formalnych związanych z przepisami prawa budowlanego

Jak wynika z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury, właściciel terenu, na którym prowadzone są roboty budowlane ma obowiązek jego zabezpieczenia w taki sposób, aby uniemożliwić wstęp osobom trzecim. Wysokość ogrodzenia budowlanego nie może być niższa niż 150 cm. Płyt ma skutecznie oddzielać działkę od drogi oraz od pozostałych gruntów. Postawienie ogrodzenia tymczasowego nie wiąże się z uciążliwością w postaci uzyskania pozwolenia na budowę, dlatego jest jednym z najprostszych metod na spełnienie formalnego obowiązku w miejscu prowadzonych prac budowlanych. Istotne jest również umieszczenie na ogrodzeniu tablicy o treści „Teren budowy. Wstęp zabroniony”.

Ogrodzenie tymczasowe – trwałe, lekkie i łatwe w użytkowaniu

Wśród wielu zalet ogrodzenia tymczasowego wymienia się przede wszystkim jego trwałość i wytrzymałość. Bywa i tak, że na skutek przedłużających się prac budowlanych ogrodzenie tymczasowe staje się rozwiązaniem stałym. Świadczy to przede wszystkim o ich wszechstronności, wytrzymałości i żywotności. Ogrodzenia tymczasowe są solidne, dobrze radzą sobie z działaniem czynników atmosferycznych (zarówno z ostrym letnim słońcem, jak również deszczem, śniegiem czy mrozem). Na uwagę zasługuje również prostota montażu – ogrodzenia tymczasowe składają się z prostych, powtarzalnych i banalnych w instalacji modułów, które nie wymagają żadnej specjalistycznej wiedzy. Nie trzeba też wykonywać do nich podmurówki, dlatego możliwe jest wyeliminowanie mokrych, uciążliwych prac. Zastosowanie ogrodzenia tymczasowego wpływa nie tylko na bezpieczeństwo ludzi i zwierząt, ale również na ochronę mienia, na przykład w postaci kosztownego sprzętu czy składowanych materiałów budowlanych. Ogrodzony teren budowy zdecydowanie mniej kusi złodziei. Wymaga od nich większego wysiłku, aby przedostać się na działkę. Może wiązać się też z niepewnością, czy teren nie jest dodatkowo monitorowany lub chroniony przez stróża. Zwiększa barierę psychologiczną przed wejściem na cudzą własność aniżeli pusty, nieogrodzony i osamotniony nieużytek.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.