Przygotowanie do aranżacji wnętrza

Aranżacja wnętrza. Sprawdź, jak się do niej przygotować

wnetrze, wyposazenie, arazacja-wnetrza

Piękne i stylowe wnętrze zachęca do spędzania w nim każdej wolnej chwili. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób w najbliższej przyszłości planuje przeprowadzić remont. Otwiera on drogę do lepszej personalizacji wnętrza i dopasowania go do konkretnych potrzeb. Zobacz, jak dobrze przygotować się do tej zmiany, aby jej efekty cieszyły Cię przez długi czas.

Po pierwsze: zrób rozeznanie w sklepach i określ własne potrzeby

Szereg rozwiązań dostępnych w sklepach sprawia, że wybór może przyprawić o zawrót głowy. Choć trendy bywają pomocne, podczas zakupu warto kierować się przede wszystkim własnymi potrzebami. Wyposażenie wnętrza ma być praktyczne i sprawiać, że korzystanie z poszczególnych pomieszczeń będzie komfortowe. W tej kwestii pojawia się ogrom pytań, związanych z konkretnymi elementami. W łazience pojawia się odwieczny dylemat: wanna czy prysznic. Ogromny wybór umywalek nakazuje z kolei zadać sobie pytanie, czy wolimy umywalkę nablatową, wolnostojącą czy wpuszczaną w blat. Doprecyzowanie własnych potrzeb ułatwi projektantowi zaprezentowanie wstępnych koncepcji aranżacyjnych.

Po drugie: gromadź ulubione projekty w oddzielnym folderze

Niezależnie od tego, czy masz zamiar podjąć współpracę z projektantem wnętrz, czy też zaaranżować wnętrze samodzielnie, gromadź podpatrzone w internecie projekty. Załóż osobny folder na dysku, do którego będą trafiać realizacje i projekty, które najbardziej Ci odpowiadają i które chętnie zobaczysz w swoim wnętrzu. Łatwiej będzie Ci wówczas przekazać projektantowi swoje oczekiwania i określić preferowany styl. Będzie to również dobra baza do samodzielnego poszukiwania mebli, sprzętu czy dodatków.

Po trzecie: nie zapomnij o projekcie funkcjonalnym

Projekt funkcjonalny stanowi bazę do stworzenia udanej aranżacji. Przede wszystkim określa punkty świetlne, typ oświetlenia (górne, boczne, dolne) zastosowanego w mieszkaniu, jak również rozmieszczenie poszczególnych sprzętów ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Optymalnie, gdy projekt funkcjonalny będzie wykonany przez profesjonalnego projektanta wnętrz już na etapie opracowywania koncepcji wykończenia mieszkania.

Po czwarte: wybierz materiały wykończeniowe

Na rynku dostępna jest ogromna ilość materiałów wykończeniowych. Ta różnorodność bywa problematyczna i potrafi przyprawić o zawrót głowy. Jakie blaty wybrać do kuchni – drewniane, kamienne, marmurowe, a może ze spieków węglowych? Czy pomiędzy szafkami zamontować panel ścienny, szkło, płytki ceramiczne czy kafle? To dopiero zalążek pytań, na które trzeba sobie odpowiedzieć. W wyborze materiałów wykończeniowych może pomóc Ci profesjonalny projektant wnętrz. Zamawiając u niego projekt wykonawczy, możesz liczyć nie tylko na fotorealistyczne wizualizacje poszczególnych pomieszczeń, ale także kosztorys i spis zastosowanych materiałów. W wielu przypadkach służy również poradą w kwestii wyboru wykonawców, co znacząco ułatwia przeprowadzenie niezbędnych prac.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.