Ekipa wykończeniowa

W poszukiwaniu solidnej ekipy wykończeniowej. Zobacz, czym się kierować podczas jej wyboru

wykonczenie, ekipa-wykonczeniowa, wykonawcy

Wykończenie mieszkania dzieli Cię od zamieszkania w swoim nowym „M”? Wybierz więc dobrze ekipę, która zainstaluje niezbędne sprzęty, ułoży panele i płytki oraz zadba o estetyczne wykończenie ścian. Znalezienie solidnych wykonawców, którzy rzetelnie podejdą do powierzonych im zadań, okazuje się kluczowe. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając ekipę wykonawczą.

Po pierwsze: firma z internetu czy z polecenia?

Najkorzystniejszą sytuacją jest ta, w której zatrudniasz ekipę wykończeniową poleconą przez rodzinę lub znajomych. Masz wtedy pewność, że fachowcy sprostają Twoim oczekiwaniom, są rzetelni i uczciwi. Nieco inaczej sprawa się ma z zatrudnianiem ekipy znalezionej w internecie. Jeśli już pozyskujesz fachowców tą drogą, upewnij się, że masz do czynienia z profesjonalistami. W jaki sposób to sprawdzić? Poszukaj opinii na temat firmy, zajrzyj na fanpage, obejrzyj dotychczasowe realizacje. Możesz również zadzwonić i porozmawiać na temat swojego projektu i tego, czego konkretnie potrzebujesz. Da Ci to większy obraz sytuacji.

Po drugie: termin realizacji prac

Osoby, które odbierają mieszkanie od dewelopera chcą zazwyczaj jak najszybciej się wprowadzić. Znając przypuszczalny termin odbioru mieszkania, warto odpowiednio wcześniej zarezerwować wizytę ekipy wykończeniowej. Tymczasem dobrzy fachowcy są wciąż poszukiwani przez inwestorów i wcale o nich niełatwo. Najlepsi mają wypełniony grafik nawet na rok do przodu. Nie zostawiaj więc poszukiwań ekipy wykonawczej na ostatnią chwilę, gdyż możesz mieć później problem i nie znaleźć nikogo sensownego.

Po trzecie: podpisanie umowy

Wiele ekip wykonawczych nie chce podpisywać umowy. Dla własnego dobra spisz choćby najprostsze ustalenia na kartce papieru. Uwzględnij strony umowy, datę jej zawarcia, zakres prac, koszty, jakie poniesiesz, a także termin realizacji prac. Jeżeli obawiasz się dużych opóźnień ze strony ekipy wykończeniowej, w treści umowy możesz zawrzeć ewentualne symboliczne kary umowne, które mogą podziałać na nią mobilizująco.

Po czwarte: kosztorys

Znając koszty wykończenia wnętrza, jakie zapłacisz ekipie wykończeniowej oraz mając wstępny plan zastosowania materiałów, możesz przygotować kosztorys na własny użytek. Będziesz wówczas wiedział, że na pewno zmieścisz się w założonym budżecie.

Po piąte: ustal, kto kupuje materiały i akcesoria

Jeżeli darzysz dużym zaufaniem ekipę wykończeniową, gdyż miałeś już z nią styczność, możesz powierzyć zakup elementów takich jak kleje czy fugi właśnie jej. Oszczędzisz wtedy swój czas, delegując obowiązki fachowcom, którzy doskonale wiedzą, jakie produkty najlepiej sprawdzą się w przypadku Twojej inwestycji. Natomiast materiały, w wyborze których liczy się własny gust, takie jak płytki ceramiczne, kabina prysznicowa czy meble łazienkowe, powinieneś zakupić i dostarczyć samemu. Warto się w tej kwestii dogadać, aby każda ze stron wiedziała, jaki jest zakres jej obowiązków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.