Ozonator do domu

Od początku pandemii zwraca się znacznie większą uwagę na dezynfekcję – nie tylko rąk, ale i najbliższego otoczenia, w którym może znajdować się wiele szkodliwych drobnoustrojów. O ile w przypadku czyszczenia pojedynczych urządzeń czy mebli wystarczy przetarcie ścierką nawilżoną środkiem dezynfekującym, tak chęć oczyszczenia całego mieszkania z roztoczy, grzybów czy różnego rodzaju wirusów wymaga znacznie bardziej zaawansowanych środków. Aktualnie najpopularniejszym rozwiązaniem jest przenośny generator ozonu, który można ustawić w dowolnym pomieszczeniu, by po niedługim czasie otrzymać całkowicie sterylną przestrzeń.

Jak działają generatory ozonu?

Jak sama nazwa mówi, zadaniem generatora ozonu jest uwalnianie cząsteczek ozonu do powietrza. Ze względu na swoje właściwości utleniające jest w stanie niemal całkowicie pozbyć się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń oraz wirusów z powietrza, pozostawiając pomieszczenie zdezynfekowanym. Aby zwiększyć skuteczność ozonowania należy chociaż delikatnie odsunąć meble od ścian oraz pootwierać szafki, by pozwolić dotrzeć cząsteczkom ozonu do każdego miejsca w mieszkaniu. Warto jednak wiedzieć, że zbyt duża ilość ozonu może okazać się szkodliwa – na czas generalnego ozonowania domu warto go opuścić przynajmniej na kilka godzin, by nie doszło do zatrucia organizmu. Po zakończeniu działań konieczne jest przewietrzenie całego domu, co pozwoli cząsteczkom ozonu robić się na cząsteczki tlenu.

Czym różnią się od siebie ozonatory?

Każde urządzenie dostępne na rynku różni się od siebie wydajnością, mocą działania oraz czasem ozonowania. Wybierając generator ozonu warto więc zwrócić uwagę na to, by był on przeznaczony do samodzielnego użytku i nie wymagał żadnych regulacji. Zazwyczaj takie urządzenia posiadają automatyczne systemy, które są w stanie wykryć stężenie ozonu w powietrzu i zakończyć ozonowanie. Aby jednak cieszyć się wydajnym generatorem, który sprawnie oczyści powietrze w domu, trzeba podczas zakupu wybrać model odpowiadający metrażowi domu. Specyfikacja urządzenia ma duże znaczenie dla jego wydajności – jeśli ma się wątpliwości, jakiej mocy powinien być ozonator na konkretny metraż mieszkania, warto skorzystać z pomocy sprzedawcy, który na pewno chętnie doradzi.

Moc oraz wydajność mają oczywiście wpływ na cenę. Im większy i bardziej wydajny ozonator, tym jego cena będzie większa. Nie oznacza to jednak, że podczas zakupu generatora ozonu warto oszczędzać – może się okazać, że słabsze urządzenie nawet po kilku godzinach nie będzie w stanie zdezynfekować całkowicie mieszkania, bo najzwyczajniej nie wyprodukuje tak dużej ilości cząsteczek ozonu.

Jak więc wybrać najlepszy ozonator dla siebie?

Przed zakupem należy dokładnie określić metraż domu bądź pomieszczenia, w którym będzie miał pracować ozonator. Z taką informacją należy udać się do sklepu bądź znaleźć producenta w internecie i porównać między sobą produkty. Dla wygody użytkowania generator ozonu do domu nie powinien mieć zbyt dużych rozmiarów – łatwiej będzie go przenieść i przechowywać, kiedy będzie mniejszy. Najlepiej skorzystać z pomocy fachowców, by rozwiać swoje wątpliwości związane z ozonatorem. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sieci można znaleźć wielu doradców o ogromnej wiedzy, którzy będą w stanie precyzyjnie wskazać urządzenie, spełniające wszystkie potrzeby kupującego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.