Szczęśliwe mieszkanie. Jak je urządzić?

Czy wiesz, że możesz zaprosić szczęście do domu i poprawić jakość życia? Wiele sposobów jest bardzo prostych i każdy może wprowadzić je do swojego mieszkania.

Zadbaj o wejście do mieszkania

Drzwi powinny otwierać się sprawnie i cicho. Żadnego skrzypienia, zacinania czy zepsutych dzwonków! Według feng shui najlepsze są czerwone drzwi. Jeżeli nie odpowiada ci taki kolor, to równie dobrze możesz położyć czerwoną wycieraczkę. Nie powinno się jej bagatelizować, bo obrazuje ona sposób w jaki jesteś postrzegany przez otoczenie. Komfortowe i zadbane wejście spowoduje, że droga do sukcesu stanie przed tobą otworem, a twoje możliwości będą nieograniczone.

drzwi wejściowe

Łóżko i sypialnia

Warto dobrze zadbać o ten mebel i przestrzeń wokół niego. Po pierwsze, nie trzymaj niczego pod łóżkiem (no może oprócz kilku kasztanów, które pochłaniają szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne). Przechowywanie rzeczy pod tym meblem powoduje blokady w przepływie energii, które mogą być przyczyną niepowodzeń w twoim życiu.

Nie umieszczaj przyrządów elektrycznych przy łóżku. Żadnego ładowania telefonów, a cała „elektronika” powinna znajdować się przynajmniej 1,5 m od łóżka. W sypialni niepożądane są również: telewizor, komputer, czy telefon, a także duża ilość… książek.

Wokół łóżka powinien panować porządek i obowiązuje zasada „po równo”. Jeżeli z jednej strony stoi lampka, to z drugiej też powinna. To samo z krzesłami, kwiatami, czy stolikami nocnymi.

sypialnia

Porządki to podstawa!

Sprzyjają utrzymaniu harmonijnej energii. Bałagan natomiast wprost przeciwnie, wnosi chaos w nasze życie. Wracasz do domu i pierwsze co widzisz to porozrzucane ubrania, czy sterta butów w przedpokoju? To na pewno nie wprawi cię w dobry nastrój! Nie pomoże też w uporządkowaniu myśli, emocji, odpoczynku, a tym samym nie zapewni szczęścia.

Rośliny tylko żywe

Podstawowa zasada- żadnych uschniętych roślin, czy suszonych bukietów w domu! Rośliny powinny być żywe i zdrowe. Za najszczęśliwsze uznaje się: storczyki, bambusy, grubosze. Pecha przynoszą wszelkie kolczaste i ostre rośliny. Unikajmy zatem popularnych bonsai oraz kaktusów, które przynoszą pecha. Pozytywnie natomiast działają na nas białe kwiaty oraz aloes, które eliminują negatywną energię.

Bardzo korzystny wpływ ma zadbany balkon na którym urządzimy „mini” ogród”. Pięknie, kolorowo skomponowany, staje się naszą tarczą ochronną przed depresją.

Łazienka- uwaga na kapiącą wodę

To ważne miejsce w mieszkaniu, które może odpowiadać za stratę szczęścia. Dlatego koniecznie zawsze zamykaj klapę sedesu oraz zadbaj o sprawność spłuczek, kranów i prysznica. Kapiąca woda, to uciekająca dobra energia.

łazienka

Unikaj jak ognia

  • Popsutych przedmiotów, typu niedziałające zegary, czy inne sprzęty domowe, które powodują, że z mieszkania „wypływa” bogactwo.
  • Wszelkich ostrych krawędzi i rogów w meblach. Najlepsze okrągłe stoły i stoliki oraz krzesła, które podobno przyciągają szczęście.

Każdy chce być szczęśliwy. Jeżeli może w tym pomóc wprowadzenie kilku zmian w wystroju mieszkania, to dlaczego nie spróbować.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.