Styl marynistyczny nie tylko dla marynarza!

Cały rok tęsknisz za morzem, plażą, pływaniem i wakacjami? Miesiące poza urlopem milej spędzisz w domu, któremu nadasz morskiego charakteru. Jak to zrobić? Dodaj ciekawe akcenty!

Jak urządzić łazienkę, kuchnię, sypialnię i salon? Inspiracji można szukać wśród elementów znanych ze statków, plaż i nadmorskich miejscowości. Szklany bulaj, biało-granatowe pasy albo poduszki z motywem ryby sprawią, że oczekiwanie w zaciszu domowym na wakacje stanie się o wiele przyjemniejsze.

Łazienka w morskim klimacie

Dobrym pomysłem na nadanie łazience stylu marynistycznego będzie umieszczenie w niej lazurowych ręczników oraz pachnących mydełek w tym samym kolorze. Ciekawy element wystroju stanowi wstawiony w drzwi bulaj z mlecznym szkłem, który nawiąże do wyglądu okrętowej kajuty. Łatwo można zmienić styl na marynistyczny poprzez ustawienie na umywalce mydelniczki w kształcie ryby albo zawieszenie kompozycji z nadmorskich muszli (oprawionych w ramę w kolorze piasku) obok lustra.

Miejsce dla okrętowego kucharza

Poszukując inspiracji dla wystroju kuchni, często wystarczy wyeksponować przywiezione z nadmorskich wojaży kubki z motywem pirackim bądź przedstawiające piękne zachody słońca. Warto korzystać z zastawy zdobionej kotwicami i innymi symbolami, która subtelnie podkreśli marynistyczny styl. Nawet drobne elementy, jak rękawice kuchenne z foką lub solniczka w kształcie latarni, cały rok będą przypominać o pięknych chwilach spędzonych na lazurowych plażach.

Bulaj

Twoja kajuta

Dobry marynarz to wyspany marynarz. Dlatego trzeba zadbać o to, by sypialnia była urządzona komfortowo. Morskie akcenty w formie biało-granatowej narzuty na łóżko i poduszek z ulubionym motywem (do kupienia nawet w najmniejszej miejscowości wypoczynkowej) nadadzą pokojowi marynistycznego charakteru. Osoby wyjeżdżające za granicę, które nie chcą przywozić drogich, dużych pamiątek, mogą zaopatrzyć się we wzorzystą chustę, przypominającą miłe chwile spędzone na ciepłym piasku. Taki przedmiot nie zajmie dużo miejsca w walizce, a uda się go wykorzystać nawet przy aranżacji wnętrza. Poszukując lustra do marynarskiej kajuty, warto wybrać model w kształcie bulaja. Element wzbogacony o oświetlenie LED będzie interesującą ozdobą pokoju.

Morze w salonie

Aby stworzyć plażę w salonie nie trzeba rozsypywać piasku w pokoju. Kolaż ze zdjęć z wojaży sprawi, że z łatwością uda się poczuć urlopowy nastrój. W przypadku małych wnętrz można je optycznie zwiększyć bulajem wypełnionym przeźroczystym szkłem, umieszczonym w drzwiach prowadzących na korytarz. Wystrój dopełni dywan w lazurowym kolorze. Dodając do tego drobne elementy, jak np. przywiezione znad morza kamienie ułożone w szklanej misie, można przez cały rok plażować w salonie.

Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć morski nastrój w całym mieszkaniu, czy tylko w łazience bądź sypialni, warto zainwestować w marynistyczne dodatki i wykorzystać przywożone pamiątki. Poszukując ciekawego elementu imitującego wygląd kajuty na statku, możesz użyć do tego okna i lustra w kształcie bulaja. Obejrzyj wizualizacje na www.bulaj.eu.

Dodaj komentarz