Ogród zimowy z jacuzzi – relaks o każdej porze roku

O własnej oranżerii marzy wielu z nas. To miejsce pełne uroku, które choć nazywane jest ogrodem zimowym, tak naprawdę może służyć mieszkańcom domu przez cały rok. Panuje tam wyjątkowo przytulna i kojąca atmosfera, sprzyjająca odpoczynkowi i spotkaniom w gronie rodziny i przyjaciół. Jak jeszcze bardziej wykorzystać potencjał tego miejsca i uczynić je strefą odpoczynku? Wyposażając je w jacuzzi!

Czym jest oranżeria?

Ogród zimowy to pewnego rodzaju budynek, przypominający zabudowany taras, który przylega do części domu, łącząc ją z ogrodem. Najczęściej przywołuje skojarzenia z miejscem luksusowym, na które mogą sobie pozwolić jedynie nieliczni. Tak naprawdę jednak oranżerię można potraktować bardziej jako wieloletnią inwestycję, a nie ekstrawagancki wydatek, choć ostateczny koszt tego przedsięwzięcia będzie oczywiście zależeć od rozmachu domowników. W kontekście ogrodów zimowych można niejednokrotnie zetknąć się z pojęciem śluz klimatycznych lub buforów cieplnych. Oznacza to, że oranżeria będąc łącznikiem między domem a ogrodem, niweluje straty ciepła zimą oraz kumuluje promieniowanie latem, zapewniając przyjemny chłód w budynku. W ten sposób przyczynia się do lepszego bilansu energetycznego domu, prowadząc do oszczędności na kosztach ogrzewania i chłodzenia.

Jak urządzić ogród zimowy?

W ujęciu klasycznym oranżeria najczęściej wyposażona jest w bujną roślinność oraz zestaw wypoczynkowy, zapewniający komfortowe warunki do odpoczynku i spotkań towarzyskich. Ciekawym i popularnym obecnie rozwiązaniem jest wzbogacanie jej o hamak, umożliwiający ucięcie regenerującej drzemki. Bardziej atrakcyjną propozycją  wydaje się jednak budowa przydomowej strefy spa.

ogród zimowy

Własne spa 356 dni w roku

Wanny ogrodowe nadal należą do dość ekstrawaganckich rozrywek, na które jednak stać coraz więcej osób. Cenimy je przede wszystkim za uniwersalność w zastosowaniu, ponieważ ich instalacja może mieć miejsce zarówno na tarasie, w ogrodzie czy innym dogodnym miejscu. Kolejnym udogodnieniem jest sposobność do całorocznego użytkowania bez względu na warunki atmosferyczne oraz przygotowanie relaksującej kąpieli bez konieczności wyprawy do salonu spa. Na rynku wanien ogrodowych dostępne są jacuzzi wolnostojące oraz modele do zabudowy. Wedle życzenia można więc wkomponować je w aranżację ogrodu zimowego, równając lustro wody z poziomem posadzki.

Ogród zimowy wyposażony w jacuzzi stanie się nie tylko bardziej urokliwy, ale też funkcjonalny. Hydromasaż, w jaki wyposażony są wanny spa doskonale odpręża po ciężkim dniu, a zaawansowana możliwość regulacji gwarantuje orzeźwiającą kąpiel latem i rozgrzewającą zimą. Jeśli szukasz sposobu na odświeżenie najbliższego otoczenia oraz przyjemne spędzenie mroźnych wieczorów wejdź na https://wannaogrodowa.pl/ i przekonaj się, jak może wyglądać Twoje prywatne królestwo spa!

Dodaj komentarz