Bęben kablowy – wyższość napędu sprężynowego

Automatyzacja i mechanizacja pracy i procesów przemysłowych każdego roku wkracza na nowy poziom. Technolodzy zmagają się z ciągłą minimalizacją kosztów eksploatacji maszyn i wprowadzają coraz to nowsze rozwiązania. Maszyny i urządzenia są modernizowane w taki sposób, aby zapewniać jeszcze bardziej ekonomiczne i szybsze działanie.

Optymalizacja urządzeń do przewijania i zwijania kabli

Tradycyjny bęben kablowy został poddany usprawnieniu. Modele z napędem silnikowym zastąpiono nowoczesną wersją sprężynową. Posiada ona znacznie więcej zalet, jest tańsza, łatwiejsza w instalacji i bardziej funkcjonalna. Sprężynowy bęben kablowy dostosowany jest do pracy zarówno w układzie pionowym jak i poziomym. Takie rozwiązanie sprawia, że urządzenie ma wszechstronne zastosowanie. Dzięki tej funkcji sprzęt sprawnie współdziała z dźwigniami, układarkami i ruchomymi odbiornikami. Bęben kablowy z napędem sprężynowym pozwala nawijać i rozwijać nie tylko kable ale także liny i węże elastyczne. Zmodernizowany rodzaj napędu zaprojektowano na zasadzie sprężyn płytkowych co przekłada się na większą niezawodność i żywotność urządzenia.

Jak skonstruowany jest bęben kablowy?

Podczas budowy tego urządzenia wykorzystuje się solidne blachy ocynkowane, które zapewniają ponadprzeciętną wytrzymałość. Za ochronę przed korozją odpowiada specjalna warstwa poliestru na korpusie nawojowym. Zarówno tarcze obrzeżnikowe jak i nasada mocująca tworzona jest ze stali z ocynkiem. Dodatkowo bęben kablowy dostosowuje się do pracy pod dużym napięciem i natężeniem. Ma to na celu zapewnienie pełnej sprawności podczas przesyłu prądów siłowych. Dużym atutem i jedną z najważniejszych zalet nowej wersji jest odporność na złe warunki atmosferyczne. Sprężynowe bębny kablowe projektowane są z zachowaniem klasy ochrony IP65 lub IP55.

Podsumowanie

Modernizacja i zamiana napędu bębna kablowego przyniosła znaczne korzyści. Nowe rozwiązanie jest coraz częściej wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Przedsiębiorstwa stawiają na niskie koszty eksploatacji, szybką instalacje i łatwą obsługę. Kupno sprężynowego bębna kablowego zawsze zwraca się w długofalowych zyskach.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.